Kim jestem i dlaczego?

proNie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza, mawiał śp. profesor Julian Aleksandrowicz. Ta idea przyświeca mi odkąd się z nią zetknęłam, a moim marzeniem jest rozpropagowanie jej na cały świat, wśród wszystkich ludzi, którzy jeszcze o tym nie wiedzą.

Ponieważ jestem osobą aktywną i ciekawą świata, interesuję się wszystkim po trochu, od historii obyczajowości i kulturoznawstwa, przez Azję blisko- i dalekowschodnią po łapacze snów i eksperymenty kulinarne. Ale przede wszystkim moją pasją jest zdrowie oraz sposoby jego utrzymywania oraz przywracania dzięki zastosowaniu medycyny naturalnej, ortomolekularnej, fitoterapii oraz dietoterapii.

Zamierzam żyć co najmniej 120 lat, a każdą chwilę wykorzystać w pełni zdrowia i szczęścia. Jest tyle miejsc do zobaczenia, tyle ludzi do spotkania, tyle języków do poznania, tyle regionalnych potraw do skosztowania, że średnia europejska sprawia mizerne wrażenie przy długości życia, na którą organizm ludzki został zaprogramowany.

Dużo czytam i bardzo dużo się uczę, głównie o żywieniu i naturopatii, ale nie pogardzę również wiedzą z innych dziedzin. Ponieważ poza tym mam jeszcze wiele innych obowiązków, potrzebuję miejsca, w którym wszystkie ważne informacje będą uporządkowane i dostępne od ręki, na kliknięcie. Dlatego właśnie powstał ten blog, jako swego rodzaju baza wiedzy, którą chcę udostępniać i współtworzyć z innymi osobami, które podzielają moje pasje. Dlaczego jeszcze? Zainteresowanych odsyłam do mojego pierwszego wpisu 🙂

Nie wiem, w którą stronę w przyszłości rozwinie się ten blog, na razie modlę się o cierpliwość i wytrwałość w systematycznym jego redagowaniu, ale na pewno NIE BĘDĘ TUTAJ ZA PIENIĄDZE NIC POLECAĆ (chyba że coś, co sama stosuję ;-)).

Jeżeli masz pytania, wątpliwości, zastrzeżenia lub życzenia odnośnie treści na blogu, chcesz mnie pochwalić albo skrytykować, ale wstydzisz się tego napisać publicznie w komentarzu – wal śmiało na dietoterapiaweb@gmail.com – odpiszę na pewno 🙂 albo…. skorzystaj z formularza pod tym tekstem.

Pozdrawiam i życzę miłego czytania!

Adrianna

Jeżeli podoba Ci się to co piszę (albo Ci się nie podoba, ale jesteś ciekawy/a co jeszcze wymyślę), śledź moją stronę na Facebooku lub obserwuj mnie na Instagramie 🙂


PS: Nauki medyczne i okołomedyczne rozwijają się dziś błyskawicznie, zaś tezy wczoraj przedstawione jako słuszne i potwierdzone, już jutro mogą zostać zdementowane. Dlatego, mimo że jestem otwarta na wszelkie odkrycia i chłonę wiedzę z różnych źródeł, nigdy nie traktuję każdej nowej informacji jako prawdy absolutnej i Ty też tak nie rób. Wszystkie materiały zawarte na tym blogu mają charakter jedynie informacyjny i edukacyjny, są wyrazem mojej (Autora) aktualnej wiedzy oraz/lub poglądów, nie stanowią i nie zastępują porady lekarza, dietetyka bądź terapeuty. Autor (czyli ja) nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego zastosowania treści zamieszczonych na blogu.

PSS: Żaden utwór zamieszczony na tym blogu nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób, na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie – bez mojej (Autora) zgody. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa (bez mojej zgody) jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie (i będzie, obiecuję).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s